Image of Cadet karts racing

Menu:

Return to 2010 Race Results

Heat 1 – Comer Cadet – 04/07/10
Position Kart No Driver Name Laps Race Time Time Behind Best Time Best Lap No
1 21 Taylor BELLINI 13 09:19.71   0:42.49 10
2 53 Owain ROSSER 13 09:24.43 0:04.72 0:42.93 13
3 46 Daniel MCAULEY 13 09:24.57 0:04.86 0:42.83 3
4 22 Teddy WILSON 13 09:25.31 0:05.60 0:42.95 8
5 61 Angelo PRODROMOU 13 09:25.44 0:05.73 0:42.58 9
6 17 Louis WORTLEY 13 09:30.23 0:10.52 0:42.97 13
7 32 Thomas GRAY 13 09:30.33 0:10.62 0:43.08 10
8 25 Jordan GOODYEAR 13 09:35.27 0:15.56 0:43.24 8
9 44 Bradley KENT 13 09:35.37 0:15.66 0:43.23 8
10 74 Genary ZORRO 13 09:35.45 0:15.74 0:43.24 7
11 23 Elio D'ALESSANDRO 13 09:35.65 0:15.94 0:43.33 6
12 55 Flashman FINNERAN 13 09:48.08 0:28.37 0:43.74 5
13 58 Tim BELAYEV 13 09:49.71 0:30.00 0:44.08 13
14 90 Ashley THOMPSON-BOYLE 13 09:50.61 0:30.90 0:44.56 3
15 69 William SMALLEY 13 09:50.88 0:31.17 0:44.13 9
16 91 Thorburn ASTIN 12 09:35.03 0:15.32 0:46.51 3
17 71 Luc OLIVER 5 03:43.60 -6:23.89 0:43.69 4
DNS 28 Josh PRICE 0 0:00.66 -10:40.9 0:00.00 0
Download Heat 1 Race Results in PDF Format

Go to top of the page

Heat 2 – Comer Cadet – 04/07/10
Position Kart No Driver Name Laps Race Time Time Behind Best Time Best Lap No
1 21 Taylor BELLINI 13 09:11.31   0:42.03 4
2 46 Daniel MCAULEY 13 09:14.50 0:03.20 0:42.19 2
3 53 Owain ROSSER 13 09:18.70 0:07.39 0:42.28 8
4 28 Josh PRICE 13 09:18.87 0:07.56 0:42.53 4
5 61 Angelo PRODROMOU 13 09:18.91 0:07.60 0:42.13 10
6 22 Teddy WILSON 13 09:23.65 0:12.34 0:42.52 7
7 74 Genary ZORRO 13 09:24.70 0:13.39 0:42.42 8
8 17 Louis WORTLEY 13 09:25.23 0:13.92 0:42.78 12
9 32 Thomas GRAY 13 09:25.40 0:14.09 0:42.74 8
10 58 Tim BELAYEV 13 09:28.82 0:17.52 0:42.87 5
11 23 Elio D'ALESSANDRO 13 09:32.16 0:20.85 0:43.04 7
12 44 Bradley KENT 13 09:32.45 0:21.15 0:43.10 4
13 71 Luc OLIVER 13 09:36.70 0:25.40 0:43.64 5
14 69 William SMALLEY 13 09:40.24 0:28.94 0:43.54 11
15 55 Flashman FINNERAN 13 09:40.70 0:29.40 0:43.06 8
16 91 Thorburn ASTIN 12 09:45.53 0:34.22 0:47.13 12
17 90 Ashley THOMPSON-BOYLE 9 06:52.95 -3:41.64 0:44.03 4
DNS 25 Jordan GOODYEAR 0 0:03.19 -10:51.8 0:00.00 0
Download Heat 2 Race Results in PDF Format

Go to top of the page

Heat 3 – Comer Cadet – 04/07/10
Position Kart No Driver Name Laps Race Time Time Behind Best Time Best Lap No
1 21 Taylor BELLINI 12 18:49.40   0:42.18 12
2 53 Owain ROSSER 12 18:52.28 0:02.88 0:42.37 4
3 28 Josh PRICE 12 18:52.37 0:02.97 0:42.41 6
4 17 Louis WORTLEY 12 18:53.72 0:04.32 0:42.88 5
5 22 Teddy WILSON 12 18:53.91 0:04.51 0:42.59 4
6 74 Genary ZORRO 12 18:54.20 0:04.80 0:42.62 5
7 61 Angelo PRODROMOU 12 18:54.32 0:04.92 0:42.85 5
8 23 Elio D'ALESSANDRO 12 18:54.92 0:05.52 0:43.08 5
9 32 Thomas GRAY 12 18:55.05 0:05.65 0:42.90 9
10 58 Tim BELAYEV 12 18:55.18 0:05.78 0:43.00 5
11 25 Jordan GOODYEAR 12 18:58.88 0:09.48 0:43.17 5
12 55 Flashman FINNERAN 12 18:59.15 0:09.75 0:43.17 5
13 71 Luc OLIVER 12 19:02.42 0:13.02 0:43.66 5
14 69 William SMALLEY 12 19:06.33 0:16.93 0:43.64 12
15 44 Bradley KENT 12 19:11.22 0:21.82 0:43.66 5
16 90 Ashley THOMPSON-BOYLE 12 19:14.36 0:24.96 0:44.66 3
17 46 Daniel MCAULEY 6 04:19.32 -15:29.9 0:42.38 4
18 91 Thorburn ASTIN 4 03:03.98 -16:14.5 0:46.16 3
Download Heat 3 Race Results in PDF Format

Go to top of the page

A-Final – Comer Cadet – 04/07/10
Position Kart No Driver Name Laps Race Time Time Behind Best Time Best Lap No
1 21 Taylor BELLINI 19 13:19.29   0:41.61 11
2 46 Daniel MCAULEY 19 13:30.59 0:11.30 0:42.01 5
3 74 Genary ZORRO 19 13:35.53 0:16.24 0:42.42 16
4 53 Owain ROSSER 19 13:35.60 0:16.31 0:42.56 7
5 28 Josh PRICE 19 13:40.23 0:20.93 0:42.04 11
6 17 Louis WORTLEY 19 13:41.07 0:21.78 0:42.71 10
7 22 Teddy WILSON 19 13:43.00 0:23.70 0:42.66 12
8 58 Tim BELAYEV 19 13:44.20 0:24.91 0:42.73 11
9 32 Thomas GRAY 19 13:44.39 0:25.10 0:42.73 13
10 61 Angelo PRODROMOU 19 13:44.48 0:25.19 0:42.10 8
11 23 Elio D'ALESSANDRO 19 13:49.33 0:30.03 0:43.07 9
12 25 Jordan GOODYEAR 19 13:49.46 0:30.17 0:42.93 12
13 69 William SMALLEY 19 13:49.91 0:30.62 0:42.95 13
14 55 Flashman FINNERAN 19 13:50.19 0:30.90 0:42.91 4
15 90 Ashley THOMPSON-BOYLE 18 13:35.14 0:15.85 0:44.47 3
16 44 Bradley KENT 1 0:47.89 -13:28.6 0:47.89 1
17 71 Luc OLIVER 1 0:48.57 -13:29.2 0:48.57 1
DNS 91 Thorburn ASTIN 0 0:00.28 -14:40.9 0:00.00 0
Download A-Final Race Results in PDF Format

Return to 2010 Race Results